Bayan Kuaförlüğü

Bayan Kuaförlüğü Eğitimi

Kuaförlüğün Genel Tanımı ve Trikoloji : Katılımcılar bu bölümde kuaförlük genel malzeme kullanımı, saç tasarım ilkeleri, renk ve ışık uyumu, saç, deri yapısı ve analiz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Yıkama ve Bakım Teknikleri : Katılımcılar bu bölümde saç ve saçlı deriye masaj teknikleri, saç yıkama teknikleri, ürünleri ile şampuanlama ve saç bakım uygulamalarını detaylı bir şekilde öğrenirler.

Saç Şekillendirme ve Fön Teknikleri : Bu bölümde temel fön teknikleriyle birlikte ürünlerin kullanım teknikleri öğretilir ve ileri düzey saç şekillendirme ve tasarım uygulamaları yaptırılır.

Kesim Teknikleri : Bu bölümde açılı kesim metodolojisi ile düz kesim, oval kesim, katlı kesim gibi tüm kesim teknikleri uygulamalı olarak öğretilir.

Renklendirme / Boya : Bu bölümde boyama ile renklendirme tekniklerine uygun olarak (perma, boya, röfle, balyaj, dekolorasyon vb.) uygulama yapılır.

Saç Tasarım : Bu bölümde Postiş – çıt çıt teknikleri öğretilir. Örgü uygulamaları yaptırılır. Bu aşamadan sonra topuz tekniklerine geçilir ve temel topuz uygulamaları ile birlikte katılımcıların yaratıcı yönleriyle ileri seviye topuz tasarım teknik uygulamaları yaptırılır.

Topuz Teknikleri ve Gelin Başı Uygulamaları : Topuz tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenen katılımcılar ile Türkiye ve dünyadaki gelin başı modellerinin trendlerini inceler ve en son trendler ile gelin başı uygulamalarını gerçekleştirirler.

SINAV VE SERTİFİKA

Sınav: Kursiyerlerimiz gerekli eğitim sürecini tamamladıktan sonra MEB tarafından periyodik olarak belirlenen müteakip tarihte yazılı sınava alınarak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sertifika: Kursiyerlerimiz eğitim sonunda yapılacak sınav ile Kuaförlük Sertifikası alacaklardır.

Bayan Kuaförlüğü kurslarımıza 18 yaşını geçmiş olan her birey katılabilir kursiyerlerimiz bu bölümlerden mezun oldukları zaman 22 yaşını doldurmuş ve 23 yaşlarında gün almış ise ustalık belgesi almaya hak kazanıyorlar almış oldukları ustalık belgesi ile iş yeri açabilir ve yurtdışında da bu mesleği sürdürebilirler

Görüşme Başlat.
Whatsapp
Sağlıklı günler.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?